Зуби для ковшів12:09

21.12

Найпоширенішим робочим обладнанням гідравлічних екскаваторів є ківш « зворотна лопата ». Він складається із задньої стінки , двох бічних стінок , передньої стінки з козирком і зубів ( або коронок ) , а також адаптера для приєднання рукояті і тяги екскаватора

Всі деталі ковша з’єднані між собою зварюванням. Задня стінка округлена , щоб уникнути тертя об грунт при повороті ковша.

Ковші розрізняються за призначенням ( за типами ) : посилені , скельні , планувальні , траншейні , профільні , зачисні , навантажувальні і т. д. На одну і ту ж модель екскаватора можуть встановлюватися ковші різної місткості , конфігурації і конструкції.

При проектуванні ковшів використовують програми AutoCAD , Solidworks , AutoPOL , що дозволяє розраховувати характеристики міцності деталі. Маркована сертифікована сталь розкроюється на сучасному апараті газокисневого різання з ЧПУ. На листозгинальному верстаті надають відповідну форму задній стінці ковша. Для поліпшення якості зварних швів всі деталі ковша очищають від окалини в дрібоструменевого камері.

Ківш екскаватора ЕО- 4124 з вставними зубами

Ківш екскаватора з вставними зубами

Ківш збирають на спеціалізованому стапелі . Зварювання ковша виробляють досвідчені зварювальники на зварювальних напівавтоматах . Втулки кріплення ковша растачивают на розточувальному верстати, що забезпечує співвісність отворів . На останньому етапі виробничого процесу зібраний і зварений ківш обробляють у дрібоструменевого камері , при цьому знімається окалина та внутрішні напруги зі зварних швів. Забарвлення ковша проводиться відповідно з вимогою замовника.

Важливою є організація суворого технічного контролю на кожному етапі виробничого процесу , що дозволяє підвищити якість продукції.

Земляні роботи , як правило , виконують ковшами із зубами або коронками . Число і тип зубів залежать від ширини ковша і виду робіт , для яких він призначений. Зуби допомагають зменшити початкове зусилля впровадження ковша в оброблюваний матеріал і знизити знос плоскою ріжучої кромки ковша.

Вильчатий зуб ковша екскаватора- навантажувача JCB 3CX

Вильчатий зуб ковша екскаватора- навантажувача

На інтенсивність зносу різального інструменту (зубів , коронок , ріжучої кромки ковша ) впливають:

Коронка ковша екскаватора

Коронка ковша екскаватора

властивості і структура поверхневого шару металу , що взаємодіє з оброблюваних матеріалом ;

властивості оброблюваного матеріалу (твердість , міцність , розмір часток , ступінь однорідності ) .

Зуби виготовляють із зносостійких сталей з підвищеними характеристиками міцності. Литі зуби виготовляють із сталі 110М13Л або з конструкційних марганцевохромомолибденовых і нікелевих сталей. Істотний вплив на працездатність зубів надають:

хімічний склад сталі ;

термоупрочнение (способи термообробки ) ;

способи формоутворення ;

вживаний метод виготовлення — поковка або лиття .

Uzinform


Наступна новина: Президент Європейської федерації плавання Паоло Бареллі: «Важливо провести чемпіонат Європи-2018 в Україні»

About the author

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *