Юрій Сиротюк: «В Україні є глибокий цивілізаційний конфлікт – між азійською деспотичною владою та волелюбною европейською нацією»21:29

21.12

«Ключова суть конфлікту, що відбувається в Україні, це конфлікт не між Сходом і Заходом, не протистояння між ідеологічно різними політичними силами, а цивілізаційний конфлікт між режимом Януковича, який будує в державі азійсько-деспотичну форму правління зі сталінськими репресіями, та волелюбною европейською нацією», – заявив 21 грудня 2013 року в Броварах на вічі на підтримку київського Майдану народний депутат України, заступник Голови ВО «Свобода» Юрій Сиротюк.

Свободівець зазначив: понад 3 роки режим Януковича насаджує в Україні азійську, неосталіністську форму правління, коли в обмін на нібито певні соціяльні гарантії громадян позбавляють права на мирні зібрання, свободу висловлення політичних поглядів, зрештою, на власну гідність. «Події на Майдані – це відповідь української нації спробам режиму побудувати азійсько-деспотичну державу в Україні. Ці події засвідчили усьому світу, що українці є европейською нацією, рівною серед сім’ї европейських народів. Натомість влада в Україні і далі продовжує послуговуватися практиками, неприйнятними для Европи, такими як політичні репресії та инші форми боротьби проти громадян.

Уже весь світ охрестив події, що розгортаються в Україні, Революцією Гідности. Люди вийшли на майдани не за підвищення зарплат, не за пенсії, не за комунальні субсидії, а за гідність, европейські принципи, за право бути вільною людиною на своїй землі, відстоювати власні погляди.

Уже понад місяць в Україні тривають протести, а влада не зробила жодного руху, щоби почути свою націю. Учора Янукович не прийшов на круглий стіл, який ініціював екс-президент України Леонід Кравчук. Учора Янукович не підписав закон, відповідно до якого забороняється переслідувати учасників масових зібрань. Це свідчить про одне – нинішній режим не розуміє тих глибоких процесів, які відбуваються в українському суспільстві, і він приречений зазнати поразки. Зрештою, міжнародною нормою, записаною у Конвенції з прав людини, є положення про те, що якщо нація не має инших можливостей захистити свою гідність, вона має правло на повстання. І той процес, що відбувається на Майдані Незалежности, – це процес новітнього покозачення України».

Депутат-свободівець назвав неприйнятним відродження новітніх форм закріпачення, коли, наприклад, у Броварах працівників комунальних підприємств масово виганяють на так званий «антиМайдан», який самі люди охрестили «Гулагом Януковича» у Маріїнському парку. Погрожуючи звільненням з роботи та иншими формами репресій, влада примушує людей виходити на підтримку принципів, яких вони не поділяють. «З иншого боку, сотні людей, які, попри несприятливі погодні умови, вийшли у Броварах підтримати як фінансово, так і організаційно Майдан у Києві, засвідчують на ділі, що незалежно від того, де живуть українці, чи на Правобережжі, чи на Лівобережжі, як у Броварах, – усі вони підтримують европейський курс України і право українців бути в сім’ї рівноправних европейських націй», – зазначив Юрій Сиротюк.

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»


Наступна новина: Андрій Іллєнко: «Янукович підписав у Москві капітуляцію»

About the author

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *