Схід і Захід — разом. «Діти війни» з Донеччини вирушили на Закарпаття

17:33

18.10

Школярі з прифронтових Мар’їнки, Красногорівки, Гранітного та Чермалика, які провели минулий рік у підвалах, рятуючись від нищівних обстрілів терористів, та бачили усі жахіття війни, отримали можливість відпочити, отримати позитивні емоції та знайти нових друзів. Соціально-культурний проект «Схід і Захід — разом», у рамках якого організовано поїздку дітей до мальовничого Закарпаття, запровадили керівники міліції Донецької та Закарпатської областей.

Зустріч молоді з обох берегів Дніпра відбудеться за спільною ініціативою В’ячеслава Аброськіна та Сергія Князєва. Підлітки зможуть обмінятися думками, краще зрозуміти один одного, пройнятися традиціями, аби у подальшому разом будувати країну.

Учні 11-х класів 2 тижні житимуть у санаторній зоні Свалявського району, вчитимуться у місцевій школі. Для гостей зі Сходу вже приготовлено цікаву програму з екскурсіями, культурними та розважальними заходами.

Ще вчора правоохоронці забрали дітей від їхніх шкіл, де мандрівників проводжали батьки та вчителі.

«Ми дуже вдячні міліції за організацію цієї подорожі та зокрема В’ячеславу Аброськіну, який приділяє велику увагу нашим школам. Дитина, яка рік жила під обстрілами, нарешті зможе відпочити, поспілкуватися з однолітками. Очікую, що син повернеться з гарним настроєм, набуде нового досвіду та патріотизму», — каже Світлана Шинкаренко, мати учня 11 класу школи № 1 м. Мар’їнки.

На автобусах школярів привезли до Маріуполя. Поїзд дружби відправився о 7.40. Незважаючи на ранній підйом, молодь була бадьорою та радісною. Мар’їнці та красногорівці вже були знайомі з тих пір, як взимку міліціонери евакуювали їх до безпечних місць та жваво обговорювали нову подорож. Усі діти вирушили у поїздку з натхненням та очікуванням на нові враження.

«Цей рік був дуже тяжким, було дуже страшно під час обстрілів, ми не вчилися. Їдемо відпочити, поспілкуватися. Я хочу знайти нових друзів, дізнатися про їхні традиції, як вони відзначають свята, порівняти усе. Ми розповімо дітям з Західної України, що пережили та як прагнемо миру, адже по телебаченню усе не так, як вживу», — розповідає Ольга Кукуніна з мар’їнської школи №2.

«Ми розкажемо їм про щось нове для них, дізнаємося нове для себе», — підтримує її 11-класник Ернест.

«Дуже хочемо познайомитися з однолітками, побачити багато нового, позитивного. Я дуже люблю Західну Україну, я там вже була одного разу та хочу ще поїхати. Просто хочеться нових, яскравих емоцій. Велике спасибі за те, що дали таку можливість», — зізнається Аліна Брехова з Красногорівки.

З нетерпінням чекає на зустріч із закарпатцями і мар’їнська школярка Дар’я Приходько:

«Нові знайомства, нові враження – це можливість розвіятися після тяжкого року. Повернемося та будемо розповідати друзям, як ми там весело проводили час».

Вирушили з музикою – у поїзді діти репетирували пісні, яких співатимуть новим друзям.

Прес-служба ГУМВС України

в Донецькій області


Наступна новина: Житомирщина: керівник області відвідав Чуднівський район.

About the author

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *