Анатолій Вітів: «Путін готує кримцям долю холмщаків»

12:24

19.03

«70 років тому на етнічних українських землях Холмщини відбулося масове знищення українських поселень відділами Армії Крайової, батальйонами хлопськими та іншими польськими боївками. На тих же українців, яким вдалося вижити, чекала депортація. Путін готує мешканцям українського Криму таку ж долю». Про це народний депутат України від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Анатолій Вітів заявив під час віча скорботи за загиблими та депортованими українцями Холмщини на луцькому Меморіалі пам’яти 16 березня 2014 року.

Віче скорботи біля пам’ятного знака депортованим українцям розпочалося з поминальної панахиди, яку відслужили священики УПЦ Київського патріархату. До пам’ятного знака депортованим українцям Холмщини, Підляшшя, Надсяння, Західної Бойківщини та Лемківщини присутні поклали вінки та квіти.

«Століттями на українські землі зазіхали окупанти: російські, австро-угорські, польські, німецькі. Ворогів ніколи не цікавила доля українців, їм потрібна була лише територія, наша земля. І цілі покоління українців боронили свою землю, щедро поливаючи її кров’ю і кладучи за неї власні життя. У цій борні гартувався незламний дух українців, який повстав на Майдані, під час Революції Гідності. І сила духу нашого народу тепер є такою, перемогти яку вже неможливо», – наголосив у своєму виступі Анатолій Вітів.

«70 років тому українці воювали не під Краковом чи Варшавою, вони боронили свої домівки на своїх землях, де століттями жили їхні предки. ми змушені захищати свої східні та південні кордони, захищати наших кримців, яким Путін заготував незавидну долю холмщаків – репресованих і депортованих. Ми не можемо цього допустити, маємо боронити кожен клаптик української землі, яку топче чобіт російського окупанта. У нас розграбована кланами та олігархами країна, знищена армія, але новітні окупанти не можуть второпати, що їм уже ніколи не зламати силу духу нації, яка стала вільною. Ми вистоїмо, відстоїмо своє і переможемо!» – висловив впевненість голова Волинської «Свободи» Анатолій Вітів.

На віче також виступив перший заступник голови Волинської обласної ради свободівець Олександр Пирожик. «70 років тому другою батьківщиною для багатьох депортованих холмщаків стала Волинська земля. Волинь стає другою домівкою для кримських татар та українців Криму, які не хочуть повторити долі репресованих і депортованих холмщаків. Ми єдиний народ, і земля наша єдина – від Холмщини до Криму», – зазначив Олександр Пирожик.

Про це повідомили в прес-службі Волинської обласної організації ВО «Свобода»


Наступна новина: У Львівській області головою Радехівської районної організації ВО «Свобода» обрали Юрія Щудла

About the author

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *