Мастильно-охолоджувальні рідини

Мастильно-охолоджувальних рідин (МОР) використовують для зниження тертя при обробці металів різанням і тиском, зменшення зносу та охолодження різального інструменту, полегшення процесу деформування — зрізаного шару металу, поліпшення якості оброблюваних поверхностей, видалення (змивання) металевої стружки і запобігання корозії знову оброблених поверхностей.

МОР поділяють на такі групи: рідкі нафтопродукти, що містять маслорозчинні ПАР; істинні або колоїдні водні розчини електролітів і орг. ПАР; емуль — соли (3-10% -і водні емульсії нафтових масел, переважно ндустріальних), що дають при розчиненні у воді емульсії молочно-білого кольору, і розчинні масла, які утворюють з водою колоїдні напівпрозорі за рахунок солюбілізації (див. Міцелярні системи) масла і присадок мицеллами водомаслорастворімих ПАР.

Рідкі нафтопродукти — газ, газойль, малов’язке індустріальне масло з добавкою в якості ПАР олеїнової к-ти, сульфофрсзола (суміш нафтових масел) і ін присадок. Ці МОР застосовують гл. обр. для змащення ріжучого інструменту при протягуванні, хонинговании (обробка пов- стей заготовок абразивним інструментом), розгортанні, свердління і ін операціях обробки металів.

Водні розчини електролітів і орг. ПАР-розчини карбонату або нітрату Na, тринатрійфосфата з додаванням рідкого скла, хромпика, бури, хлоридів Са або Mg, а також гліцерин, триетаноламін, змочувачів типу ОП- 7 або ОП- 10 та ін Дані МОР використовують при чорновому обтачивании металів, передуватиме фрезеруванні, свердлінні, розпилюванні і т.п.

About the author

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *