На Тернопіллі Олексій Кайда та Олексій Фурман вимагають скасувати нововведені умови виплати надбавок освітянам, які обмежують їхні права

4 липня народні депутати України свободівці Олексій Кайда та Олексій Фурман скерували депутатський запит Прем’єр-міністрові України Арсенію Яценюку, міністрам освіти і науки та фінансів Сергію Квіту та Олександру Шлапаку щодо скасування постанов КМУ від 25 березня та встановлення належних умов виплати надбавок педагогічним працівникам за престижність праці та працівникам бібліотек за особливі умови роботи.

Зокрема, Олексій Кайда повідомив, що протягом останнього місяця до нього звернулися десятки педколективів загальноосвітніх шкіл та дошкільних навчальних закладів щодо обмеження їхніх прав та гарантій, встановлених чинним законодавством України про освіту та оплату праці. «Працівники галузі освіти зазначають, що урядовими постановами № 88 та № 89 було суттєво змінено умови оплати праці педагогічних працівників дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I–II рівня акредитації та інших навчальних закладів і установ освіти, а також працівників бібліотек, що погіршує умови праці зазначеної категорії працівників», – зазначив свободівець.

За словами парламентаря, зміни регулюють розмір надбавок педагогічним працівникам за престижність праці та працівникам бібліотек за особливі умови роботи. «З фіксованого – 20 та 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) – надбавки змінено на так званий гнучкий – від 0 до 20 чи 50 відсотків. Педагоги скаржаться, що внаслідок ухвалених урядових рішень їхня заробітна плата у грошовому еквіваленті може зменшитися на 278–474 гривні. Крім цього, керівники установ та закладів освіти не можуть визначати ступінь престижності праці кожного вчителя, оскільки це належить саме до компетенції Кабінету Міністрів України. А в умовах недостатності б’юджетних призначень на фінансування галузі це може призвесті до повного скасування таких виплат», – наголосив Олексій Кайда.

Депутати-свободівці звернулися до Прем’єр-міністра України, очільників Міністерства освіти і науки та Міністерства фінансів з вимогою гарантувати соціяльний захист освітян та скасувати зазначені постанови КМУ.

Про це повідомили в прес-службі Тернопільської обласної організації ВО «Свобода»

About the author

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *